دکتر ایمپلنت خوب در تهران

دکتر ایمپلنت خوب در تهران

معرفی دکتر ایمپلنت خوب در تهران

از دست دادن دندان علاوه بر اینکه سبب از دست رفتن بخشی از زیبایی چهره شما می شود، قطعاً به دلیل عدم توانایی در جویدن درست مواد غذایی، مشکلاتی جدی گوارشی نیز در پی خواهد داشت. به علاوه وجود حفره خالی دندان در دهان می تواند منجر به تجمع باکتری ها و افزایش امکان پوسیدگی سایر دندان ها نیز شود. ایمپلنت دندان از بهترین گزینه ها برای درمان بی دندانی و جایگزین کردن دندان است. هم چنین در روش های ترمیم و زیبایی، گاهی نیاز است تا از روش ایمپلنت دندان برای زیباتر کردن خط لبخند شما استفاده شود. اما چطور می توان به یک دکتر ایمپلنت خوب در تهران مراجعه کرد؟ آیا از ویژگی هایی که بتوان با آن ها به دکتر ایمپلنت خود اعتماد کنید آگاهی دارید؟ در این مقاله سعی شده است تا شما را با جراحی ایمپلنت و ویژگی هایی که یک دکتر خوب ایمپلنت می تواند داشته باشد آشنا کنیم. پس اگر قصد انتخاب دکتر خوب برای ایمپلنت در تهران را دارید؛ این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

جراحی ایمپلنت چیست و چگونه انجام می شود؟

جراحی ایمپلنت دندان یک روش تخصصی در ترمیم و زیبایی برای جایگزینی یک دندان مصنوعی به جای دندان از دست رفته طبیعی است که توسط متخصص ایمپلنت دندان انجام می شود. در جراحی ایمپلنت دندان، ابتدا اباتمنت (پایه فلزی) که به صورت پیچ مانند است داخل لثه قرار داده می شود تا پس از گذشت مدت زمانی که داخل لثه محکم قرار گرفته و به استخوان فک اتصال کامل یافت، یک تاج دندان که شبیه به دندان طبیعی است و قالب گیری شده است، روی این پایه گذاشته می‌شود.
روش جراحی ایمپلنت می تواند جایگزین روش های استفاده از دندان مصنوعی و یا حتی بریج شود. کاشت دندان یا ایمپلنت برای جایگزینی چند دندان از دست رفته نیز کاربرد دارد؛ در حالی که بریچ دندان در مواقعی که چند دندان از دست رفته باشد، امکان پذیر نیست. برای انجام ایمپلنت در تهران که به عنوان بهترین درمان برای بی دندانی شناخته می شود؛ لازم است تا به سراغ یک دکتر خوب ایمپلنت بروید؛ چراکه این کار نیازمند توانایی، مهارت و تخصص زیاد است و رفتن نزد افراد غیر متخصص امکان آسیب به دندان های شما را در پی خواهد داشت.

چرا انتخاب دکتر ایمپلنت خوب در تهران مهم است؟

جراحی ایمپلنت یک جراحی بسیار حساس است و نیازمند به تخصص دکتر ایمپلنت دارد. به طور کلی جراحی ایمپلنت شامل دو بخش اصلی جراحی و پروتز (روکش) است. پس بهترین دکتر ایمپلنت در تهران بایستی کاملاً با جراحی و پروتز دندان آشنایی داشته باشد و دارای تجربه و مهارت های کافی در این زمینه باشد تا در صورت بروز هر گونه مشکل در روند کار، بتواند از عهده درمان بربیاید. یک دکتر ایمپلنت خوب در تهران نیاز به داشتن تخصص در زمینه فک و صورت برای بررسی وضعیت استخوان فک بیمار نیز است. برای مثال اگر استخوان فک بیمار ضعیف باشد، توان تحمل فشار وارد شده از سوی دندان کاشته شده را ندارد و سبب شکست فرایند ایمپلنت و آسیب به استخوان فک می شود. بنابراین با مراجعه به دکتر ایمپلنت خوب در تهران می توانید از خطرات و عوارضی که امکان آسیب به فک و دندان دارد، جلوگیری کنید.
توجه داشته باشید که این‌گونه نیست که یک دکتر ایمپلنت خوب در تهران تنها مرحله کاشت دندان را انجام دهد، بلکه این مرحله آخرین مرحله است و پیش از آن نیاز است تا با انجام معاینات فک و دندان و بررسی وضعیت بیمار قبل از جراحی، اقداماتی جهت کسب بهترین نتیجه از ایمپلنت دندان صورت پذیرد. هم چنین یک دکتر ایمپلنت خوب در تهران باید در کاشت دندان دارای مهارت بسیار باشد و برای بررسی و برطرف کردن مشکلات مربوط به ایمپلنت دندان دانش و توانایی های لازم را داشته باشد.
ناتوانی برخی از جراحان فک و صورت و دندان‌پزشکان در کاشت دندان، سبب بروز مشکلات و عارضه هایی جبران ناپذیر نظیر بروز مشکلات سینوسی، آسیب به استخوان فک، رگ های خونی و سایر دندان ها می‌شود. این آسیب های عصبی می تواند سبب بروز درد شدید دندان‌ها، لثه و حتی لب و چانه بیمار شوند.

مقاله پیشنهادی:
بروساژ چیست
دکتر ایمپلنت خوب در تهران
دکتر ایمپلنت خوب در تهران

دکتر ایمپلنت خوب در تهران چه مهارت ها و ویژگی هایی دارد؟

همان‌طور که گفتیم مهارت ها و تخصص یک دکتر خوب ایمپلنت در کیفیت و برآیند نتیجه کاری که ارائه می دهد، نقش به سزایی دارد. از طرفی بخش از این مهارت ها به مراحل پیش از کاشت دندان مرتبط هستند که در این قسمت به این موارد اشاره خواهیم کرد:

1. معاینه وضعیت دهان، فک و لثه بیماران
در ایمپلنت دندان سه بخش استخوان، دهان و لثه بیماران درگیر است. بنابراین پیش از هر گونه اقدام نیاز است که وضعیت استخوان فک بیمار و دندان های او به طور دقیق معاینه شود. توجه کنید که جراحی ایمپلنت معمولاً برای افراد مبتلا به بیماری پوکی استخوان به دلیل ضعیف بودن بافت استخوانی فک انجام نمی شود. در نتیجه بررسی تراکم استخوان و انجام آزمایش پوکی استخوان برای مراجعین جهت انجام جراحی ایمپلنت دندان ضرورت دارد. در زمینه بررسی لثه بیمار نیز، مواردی مانند وجود آبسه درمان نشده و یا هرگونه علائم التهاب و عفونت در لثه، ایمپلنت دندان را امکان ناپذیر می کند. پس کنترل و درمان بیماری های لثه پیش از کاشت دندان اهمیت دارد.

2. بررسی سوابق پزشکی بیماران
یک دکتر ایمپلنت خوب در تهران کسی است که به سوابق پزشکی بیمار هم توجه دارد. در واقع بررسی شرایط جسمی و نوع داروهایی که بیمار مصرف می‌کند؛ در شرایط انجام جراحی ایمپلنت در مواردی دخالت دارند. دکتر ایمپلنت خوب در تهران بایستی مهارت های کلامی و توانایی برقرار کردن ارتباط مؤثر با بیماران خود داشته باشد، تا بیماران از گفتن واقعیات درباره وضعیت سلامت خود امتناع نکنند.

3. تشخیص نیاز به پیوند استخوان فک در صورت نیاز
سلامت استخوان فک برای انجام جراحی ایمپلنت اهمیت زیادی دارد. روش تشخیصی عکس برداری رادیولوژی به دکتر ایمپلنت در بررسی وضعیت سلامت فک بیمار کمک می‌کند. در صورتی که استخوان فک به هر دلیلی در گذشته شکسته شده باشد و یا برای نگه داشتن ایمپلنت تراکم و قدرت کافی را نداشته نباشد، بیمار پیش از انجام ایمپلنت، نیاز به پیوند استخوان دارد که توسط دکتر ایمپلنت خوب در تهران انجام می پذیرد.

4. مهارت کافی در کاشت دندان
بعد از انجام مراحل و معاینات پیش از جراحی ایمپلنت ، حال باید یک دکتر خوب ایمپلنت توانایی های مورد نیاز در مرحله کاشت دندان و جراحی داشته باشد. برای کسب بهترین نتیجه کاشت دندان و موفقیت در جراحی ایمپلنت، دکتر ایمپلنت خوب در تهران نیاز به برخورداری از مهارت های زیر دارد:
A. توانایی در کنترل درد بیمار در زمان جراحی
B. توانایی کنترل خونریزی بیمار
C. کاشت اباتمنت در لثه
D. بخیه زدن لثه و اتمام جراحی
E. بررسی لثه بیمار قبل از قرار دادن تاج

مقاله پیشنهادی:
فرنکتومی چیست

5. معاینات بعد از کاشت دندان
کاشت دندان آخرین مرحله کار یک دکتر ایمپلنت خوب در تهران نیست. بلکه بعد از کاشت دندان نیز بخشی دیگر از وظایف و مسئولیت‌های او روی کار می آیند. یک دکتر ایمپلنت خوب در تهران وظیفه دارد بعد از کاشت دندان که از مواد باکیفیت تهیه شده است؛ قادر به برطرف کردن و درمان مشکلاتی از قبیل احساس درد، تورم لثه و صورت، کبودی پوست و لثه‌ها و خونریزی‌های جزئی در بیماران خود باشد.
6. سابقه کار بالا و تجربه و درصد موفقیت

دکتر ایمپلنت خوب در تهران بایستی دارای سابقه کار بالا و رضایت مثبت بیماران خود باشد. هر چه میزان تجربه دکتر ایمپلنت بالا تر و میزان موفقیت و تبحر او بیشتر باشد؛ امکان خطا و شکست او در کار کمتر است.

7. امکانات و تجهیزات دندانپزشک و آشنایی با برندها

توانایی تسلط و آشنایی با تجهیزات دیجیتال و داشتن اطلاعات به روز از آخرین تکنیک های ایمپلنت برای یک دکتر ایمپلنت خوب در تهران جزء موارد ضروری است. هم چنین آشنایی با انواع برند های مختلف ایمپلنت و توانایی انتخاب بهترین جنس مناسب ایمپلنت از موارد ممتاز برای یک دکتر ایمپلنت خوب در تهران است.

8. مدرک تحصیلی و دوره های گذرانده شده

توجه به دانش علمی و دانشگاهی دکتر ایمپلنت خوب در تهران ضروری است. رتبه علمی دانشگاه در دوره دندانپزشکی عمومی و تخصص و دوره های تخصصی گذرانده در زمینه فک و دهان و ایمپلنت از مواردی است که بیانگر دانش و اطلاعات علمی برای یک دکتر ایمپلنت خوب در تهران هستند.

9. مهارت های شخصی

یک دکتر ایمپلنت خوب در تهران علاوه بر دانش علمی و مهارت های تخصصی، نیاز به برخورداری از مهارت های شخصی دیگری نیز می باشد تا بتواند با برقرار کردن ارتباط با بیماران و همکاران، بر کیفیت کار خود و رضایت بیماران بیفزاید.
از جمله مهارت های عمومی مورد نیاز برای دکتر ایمپلنت خوب در تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• توانایی سرعت بالا در کار با دست
• داشتن ارتباطی کلامی قوی و روابط عمومی بالا
• آشنایی با مهارت های کمک های اولیه
• توانایی کنترل هیجان

دکتر ایمپلنت خوب در تهران
دکتر ایمپلنت خوب در تهران

بهترین زمان برای مراجعه به یک دکتر ایمپلنت خوب در تهران

به یاد داشته باشید که با رعایت بهداشت دهان و دندان و مراقبت از دندان ها می شود آن ها را تا پایان عمر به صورت سالم و طبیعی در دهان نگه داشت. اما با این وجود در چه مواقعی بهتر است برای کاشت دندان به یک دکتر ایمپلنت خوب در تهران مراجعه کنیم؟
در صورت از دست دادن یک یا چند دندان
در صورت داشتن استخوان فک سالم و بدون بیماری
عدم وجود عفونت و آبسه لثه
در صورت داشتن بافت دهانی سالم و بدون بیماری

مدت زمان جراحی ایمپلنت در تهران چه قدر است؟

برای ارزیابی مدت زمان و جلسات ایمپلنت، ابتدا لازم است تا وضعیت لثه و دندان های کناری توسط دکتر ایمپلنت خوب در تهران مورد معاینه قرار بگیرد. برای تخمین مدت زمان جراحی ایمپلنت در تهران می توان گفت دو عامل کلی یعنی وضعیت بیمار و مدت زمانی که از زمان از دست دادن دندان های او گذشته مؤثر است. اگر بیمار به تازگی دندان خود را از دست داده باشد؛ برای ایمپلنت دندان، دوره زمانی کمتری را سپری خواهد کرد. اما هر چه زمان بیشتری جای دندان در دهان او خالی بماند، بدیهی است که مدت ایمپلنت و فرایند درمان نیز طولانی تر خواهد شد.
فرآیند ایمپلنت دارای سه مرحله ارزیابی، قرار دادن پایه و قرار دادن تاج است. عوامل مختلفی در هر یک از این مراحل می تواند بر طول مدت زمان ایمپلنت تأثیر گذار باشند. اما به طور کلی جراحی ایمپلنت دندان در تهران بین 4 تا 6 ماه زمان نیاز دارد. مدت زمان مورد نیاز برای مرحله اول یعنی کاشت پایه ایمپلنت، با توجه به وضعیت بیمار و تبحر دکتر ایمپلنت، حدود 1 تا 2 ساعت است. پس از آن برای این که پایه در جای خود به خوبی قرار گرفته شود حدود 4 ماه زمان نیاز است تا از بهبودی کامل و آمادگی برای قرارگیری تاج دندان اطمینان حاصل شود. مواردی مانند نیاز به درمان عفونت لثه یا جراحی فک و این که چه تعداد دندان و در کدام فک باید کاشته شوند در تعیین طول زمان ایمپلنت تأثیر گذار هستند.

مقاله پیشنهادی:
مراقبت و شستشوی دندان های مصنوعی

توصیه هایی برای مراقبت بعد از جراحی ایمپلنت دندان

1. بهتر است حداقل تا مدت 2 ماه پس از جراحی ایمپلنت از سیگار کشیدن خودداری کنید.
2. از شکستن مواد سفت با دندان (یخ، آب‌نبات و …) که سبب آسیب و شکستن تاج دندان و فشار پایه ایمپلنت به استخوان فک می‌شوند خودداری کنید.
3. از مصرف غذاهای رنگی مثل چای، قهوه و آبمیوه‌های غلیظ اجتناب کنید.
4. بهتر بین مصرف غذاهای گرم و سرد حداقل یک ساعت فاصله قرار دهید تا از عفونت لثه پیشگیری شود.
5و از دهان‌شویه حداقل یک بار در هفته استفاده کنید. دهان‌شویه های فاقد الکل، بهترین نوع دهان‌شویه مخصوص ایمپلنت، هستند. دهان‌شویه های درمانی دارای خاصیت کاهش ایجاد پلاک های دندانی، پیشگیری از پوسیدگی و عفونت های دندانی هستند. استفاده درست از آن ها تأثیر به سزایی در پیشگیری از ایجاد مشکلات دهان و دندان پس از جراحی ایمپلنت دارد.
6. برای پیشگیری از عفونت لثه از محلول آب و نمک استفاده کنید.
7. تداوم در استفاده از مسواک و نخ دندان در مورد سلامت دندان ایمپلنت هم اهمیت دارد.

مراجعه به یک دکتر ایمپلنت خوب در تهران

در این مقاله سعی شد تا شما را با مقدماتی که برای آشنایی با ایمپلنت دندان و شناخت دکتر ایمپلنت خوب در تهران مورد نیاز است آشنا کنیم. یک دکتر ایمپلنت خوب در تهران باید دانش عملی کافی و تبحر در جراحی داشته باشد. در صورت مراجعه به افراد با مهارت و سابقه کم به هیچ عنوان نمی توانند از عهده جراحی ایمپلنت بر بیایند؛ مشکلات جبران ناپذیری متحمل سلامت دندان ها و فک شما خواهد شد. هم چنین دکتر ایمپلنت خوب در تهران باید از برند های معتبر و با کیفیت برای کاشت دندان استفاده کند؛ چراکه تأثیر بسیار مستقیمی بر طول عمر و میزان موفقیت کاشت ایمپلنت دارند.
شما می توانید برای دریافت کلیه خدمات درمانی دندان به کلینیک دندانپزشکی دکتر نسیم بروفه مراجعه کنید. کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر بروفه دارای کادری تشکیل شده از دندانپزشکان مجرب و متخصص در زمینه های مختلف است. خدمات این مرکز عبارتند از: ایمپلنت، زیبایی دندان، اطفال و ارتودنسی، درمان و پروتز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *