مرکز ایمپلنت دندان غرب تهران

همه چیز درباره ایمپلنت دندان

همه چیز درباره ایمپلنت دندان

افراد بسیاری به دلایل متعددی مانند کشیدن دندان، حادثه، کهولت سن و… دندان یا دندان های خود را از دست می دهند. از گذشته تا به امروز علم دندانپزشکی پیشرفت بسیاری داشته است. مرکز ایمپلنت غرب تهران با ارائه خدمات دندانپزشکی تخصصی، با جدیدترین روش های روز دنیا، عمل ایمپلنت دندان را انجام می دهند. با ایمپلنت دندان می توان دندان های مصنوعی و ثابت را جایگزین دندان های از دست رفته کرد. در این مقاله قصد داریم با معرفی کامل روش ایمپلنت دندان، شما را با خدمات ایمپلنت غرب تهران بیشتر آشنا کنیم.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یا کاشت دندان نوعی پایه تیتانیومی است و با سلول های بدن سازگاری کامل دارد. در صورتی که ریشه و مینای دندان دارای پوسیدگی باشند، از طریق ایمپلنت دندان جای خالی دندان های خود را با دندان های مصنوعی و ثابت پر کنید. ایمپلنت از اجزای مختلفی تشکیل شده است و هر کدام نقش جداگانه ای برای ثابت کردن دندان مصنوعی ایفا می کنند. این روش به دلیل ثابت ماندن دندان، محبوبیت بیشتری نسبت به پروتزهای مصنوعی متحرک دارد. در مرکز ایمپلنت غرب تهران از این روش به منظور کاشت درمانی دندان و اصلاح طرح لبخند استفاده می شود.

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت ها در انواع مختلفی هستند. استفاده و انتخاب ایمپلنت دندان به شرایط فک بیمار و تشخیص دندانپزشک مربوطه بستگی دارد. در ایمپلنت غرب تهران انواع ایمپلنت، توسط دندانپزشکان با تجربه انجام می شود. در ادامه انواع ایمپلنت دندان را باهم بررسی می کنیم.

همه چیز درباره ایمپلنت دندان
همه چیز درباره ایمپلنت دندان

ایمپلنت ریشه ای شکل

ایمپلنت ریشه ای شکل از متداول ترین نوع ایمپلنت دندان است. از این رو تمامی افراد برای جایگزین کردن دندان های خود می توانند از این نوع ایمپلنت استفاده کنند. این نوع ایمپلنت با نام درون استخوانی و درون ریشه ای نیز شناخته می شود. همان طور که از نامش می توان حدس زد، این نوع ایمپلنت ها داخل استخوان نصب می شوند، به همین دلیل برای نصب کردن به عمق زیادی نیاز دارند. در ظاهر شباهت زیادی به پیچ ضخیم دارند و دارای پهناها و طول های متفاوتی هستند. انجام ایمپلنت ریشه ای شکل از جمله خدمات رایجی است که در مرکز ایمپلنت غرب تهران اجرا می شود.

ایمپلنت چارچوب راموس

از این نوع ایمپلنت برای فک های غیرعادی با شرایط خاص استفاده می شود. در صورتی که استخوان فک پایین بسیار نازک باشد و امکان استفاده از ایمپلنت ریشه ای شکل نباشد، در ایمپلنت غرب تهران از نوع چارچوب راموس استفاده می شود. همچنین برای استفاده از ایمپلنت پریو استیل، این نوع ایمپلنت دندان، انتخاب مناسبی است. محل نصب ایمپلنت چارپوب راموس، قسمت عقبی استخوان فک و نزدیک به چانه است. برای نصب این نوع ایمپلنت از یک میله فلزی نازک در بالای لثه استفاده می شود. دندان های مصنوعی و تاج دندان، متناسب با جنس این میله فلزی انتخاب می شوند.

مقاله پیشنهادی:
روش های تقویت مینای دندان

چه کسانی می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟

افرادی که شرایط استفاده از ایمپلنت دندان را دارند، کاندیدای مناسبی برای این روش درمانی هستند. در ادامه به مهم ترین شرایط انجام کاشت دندان در مرکز ایمپلنت غرب تهران اشاره می کنیم.
• افرادی که سلامتی بدنی خوب و قابل قبولی دارند می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند. بنا به این دلیل که کاشت دندان نوعی عمل جراحی محسوب می شود، سلامتی بدن فرد، باعث افزایش روند بهبودی محل کاشت خواهد شد.
• ایمپلنت، درون استخوان فک نصب می شود. بنابراین سلامت لثه های فرد متقاضی، امری بسیار مهم است. ایمپلنت دندان توسط لثه ها و استخوان های فک حمایت می شود. سلامت لثه ها ارتباط مستقیمی با موفقیت عمل کاشت دندان در ایمپلنت غرب تهران دارد. همچنین سلامتی استخوان های فک، باعث محکم شدن و ایستایی صحیح ایمپلنت خواهد شد.
• ایمپلنت دندان همانند دیگر جراحی ها، نیاز به مراقبت های بعد از عمل دارد. افرادی که می توانند به خوبی از پس این مراقبت ها برآیند، کاندید مناسبی برای کاشت دندان هستند. در غیر این صورت نتیجه مطلوبی از این عمل نخواهند گرفت.
• افرادی که یک یا چند یا کلیه دندان خود را به هر دلیلی از دست دادند، می توانند از ایمپلنت دندان به عنوان جایگزین استفاده کنند.
• افرادی که با دندان های مصنوعی و پروتز های متحرک مشکل دارند، می توانند با کاشت دندان در مرکز ایمپلنت غرب تهران مشکل جویدن خود را از بین ببرند.
• افرادی که می خواهند طرز صحبت کردن خود را اصلاح و بهتر کنند.

چه کسانی نمی توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟

برای انجام کاشت دندان در مرکز ایمپلنت غرب تهران ممنوعیت هایی وجود دارد. افرادی که دارای برخی شرایط هستند نمی توانند از کاشت دندان انجام دهند. در ادامه برخی از این شرایط خاص را بررسی می کنیم.
• در صورتی که فردی دارای عفونت دندانی یا فک باشد، نمی تواند عمل ایمپلنت دندان انجام دهد. عمل ایمپلنت برای این افراد، مشکلات حادتری ایجاد می کند. این افراد باید تا بهبودی کامل و رفع عفونت دندانی از انجام کاشت دندان خودداری کنند.
• افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند، برای انجام ایمپلنت دندان باید احتیاط بیشتری داشته باشند. در صورتی که به هنگام کاشت دندان، قند خون این افراد قابل کنترل باشد، انجام عمل ایمپلنت بدون مشکل خواهد بود. برای این کار مشاوره های پزشکی و دندانپزشکی بسیار حائز اهمیت است.
• افرادی که در مصرف دخانیات به خصوص کشیدن سیگار، زیاده روی می کنند، کاندیدای خوبی برای انجام کاشت دندان در مرکز ایمپلنت غرب تهران نیستند. چون کشیدن سیگار مانع از بهبود کامل محل ایمپلنت دندان می شود و مشکلات بیشتری مانند عفونت دهانی به وجود می آورد.
• افرادی که به دلیل داشتن بیماری های خاص مانند سرطان، تحت پرتو درمانی هستند، برای یک مدت محدود نباید ایمپلنت دندان انجام دهند. پس از اتمام این دوره درمانی، پس از مشورت با پزشک مربوطه، اقدام به انجام کاشت دندان نمایند.
• زنان باردار در دوران بارداری نمی توانند از ایمپلنت غرب تهران استفاده کنند.

مقاله پیشنهادی:
بهترین دندانپزشک ترمیمی و زیبایی در تهران

نحوه کاشتن ایمپلنت دندان

در ابتدا از دندان هایی که ایمپلنت خواهند شد، عکس یا همان سی تی اسکن گرفته می شود. دندانپزشک نتیجه سی تی اسکن را با دقت و تخصص کافی خود ارزیابی می کند. در صورتی که نیاز به پیوند استخوانی وجود داشته باشد، باید یک دوره 3 تا 6 ماهه برای پیوند استخوان انجام شود در غیر این صورت مرحله بعدی ایمپلنت دندان آغاز می شود. در این مرحله پایه اصلی ایمپلنت که از آلیاژ تیتانیومی است، در درون استخوان نصب می شود. درستی انجام این مرحله بسیار مهم است و به یک دوره بهبودی 3 تا 6 ماهه نیاز دارد. سپس در مرحله بعدی، تاج دندان روی ایمپلنت گذاشته می شود. تاج دندان، همان دندان مصنوعی است که در ظاهر دیده می شود. تاج دندان و پایه ایمپلنت به وسیله اباتمنت به هم متصل می شوند. در مرکز ایمپلنت غرب تهران، رنگ و شکل تاج دندان، متناسب با شکل و رنگ طبیعی دندان های دیگر انتخاب می شود.

مزایای ایمپلنت دندان

ایمپلنت غرب تهران با کاشت دندان، مزایا و امتیازهای زیادی در اختیار بیماران می گذارند. در ادامه به مهم ترین مزایای ایمپلنت دندان اشاره می کنیم.
• ثابت بودن دندان های مصنوعی
• داشتن عمر و مقاومت بالای دندان های جایگزین
• بازگشت توانایی در جویدن طبیعی
• بازگشت زیبایی و اصلاح طرح لبخند
• حفظ سلامت دندان و دهان

همه چیز درباره ایمپلنت دندان
همه چیز درباره ایمپلنت دندان

مشکلات و عوارض ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان همانند دیگر جراحی ها، عوارضی به همراه دارد. عوارض ناشی از این عمل جراحی را باهم بررسی می کنیم.
• احتمال عفونت در محل ایمپلنت
• احتمال بروز درد، بی حسی و سوزن سوزن شدن در نواحی لثه ها و دیگر دندان ها
• احتمال بروز مشکلات سینوسی

مقاله پیشنهادی:
جراحی دندان عقل

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

برای داشتن یک عمل موفق از کاشت دندان در مرکز ایمپلنت غرب تهران، لازم است مراقب هایی بعد از این جراحی، انجام شود. اشاره کوتاهی به مراقبت های لازم پس از ایمپلنت دندان می کنیم.
• خودداری از مسواک زدن به مدت یک الی دو روز پس از کاشت دندان
• خودداری از شستن دندان 8 ساعت پس از جراحی مرحله اول ایمپلت دندان
• استفاده از دهان شویه یک روز پس از جراحی و روزی سه مرتبه
• خودداری از نوشیدن قهوه و چای و کشیدن سیگار، به مدت سه روز
• جویدن خوراکی پس از پایان بی حسی
• استفاده از نخ دندان و خمیر دندان های مخصوص ایمپلنت برای مسواک زدن و تمیز کردن بین دندان ها

ایمپلنت فوری دندان چیست؟

روش انجام ایمپلنت فوری دندان همانند روش ایمپلنت سنتی است. تنها تفاوتی که این دو روش باهم دارند، فاصله زمانی بین دو مرحله کاشت پایه فلزی و نصب تاج دندان است. در ایمپلنت فوری، پس از گذاشتن پایه فلزی درون استخوان، بلافاصله یک تاج موقت روی آن پایه نصب می شود. در این صورت جای خالی دندان احساس نخواهد شد. این دو مرحله در یک روز انجام می شود و به همین دلیل به آن ایمپلنت فوری دندان می گویند. پس از آماده شدن تاج دائمی، در مرکز ایمپلنت غرب تهران، روی پایه اصلی نصب می شود.

هزینه ایمپلنت دندان

هزینه نهایی ایمپلنت دندان به عناصر مهمی بستگی دارد. ایمپلنت غرب تهران با در نظر گرفتن این عناصر، هزینه بسیار معقولی برای کاشت دندان تعیین کرده است. از جمله این عناصر می توان به مهارت دندانپزشک متخصص، نیاز بیمار به پیوند استخوانی و برند ایمپلنت می توان اشاره کرد.
شما می توانید برای دریافت کلیه خدمات درمانی دندان به کلینیک دندانپزشکی دکتر نسیم بروفه مراجعه کنید. کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر بروفه دارای کادری تشکیل شده از دندانپزشکان مجرب و متخصص در زمینه های مختلف است. خدمات این مرکز عبارتند از: ایمپلنت، زیبایی دندان، اطفال و ارتودنسی، درمان و پروتز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *