کلینیک دندانپزشکی کودکان غرب تهران

ویژگی های کلینیک دندانپزشکی کودکان غرب تهران

ویژگی های کلینیک دندانپزشکی کودکان غرب تهران

معالجه دندان کودکان هم برای والدین و هم برای کودکان نگرانی هایی به همراه دارد. آستانه تحمل درد برای کودکان، بسیار پایین است و احساس لطیف و کودکانه آن ها، باعث می شود کار درمانی به دقت بالایی نیاز داشته باشد. کلینیک دندانپزشکی غرب تهران، با داشتن بهترین امکانات دندانپزشکی و با حضور دندانپزشکان متخصص، می تواند روند درمان دندان کودکان را به بهترین شکل پیش ببرد. روند درمانی خوب می تواند نتایج خوب و قابل قبولی به همراه داشته باشد. تمامی این نتایج به ویژگی های کلینیک دندانپزشکی کودکان بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی های کلینیک دندانپزشکی کودکان غرب تهران بیشتر آشنا کنیم.

داشتن رفتار صمیمانه دندانپزشک با کودکان

بیشتر کودکان با شنیدن نام دکتر، دچار ترس و دلهره می شوند. کمرنگ کردن این ترس و ایجاد آرامش برای کودک، از مهم ترین رفتارهایی است که دندانپزشک و عوامل کلینیک دندانپزشکی می توانند داشته باشند. ایجاد آرامش در کودک باعث می شود خود او نیز کمک زیادی در تسریع درمان داشته باشد. دندانپزشکان کودکان موظف هستند، قبل از شروع معالجه، رفتاری صمیمی یا در برخی مواقع شوخ طبعانه با کودک داشته باشند. کودکانی که حاضر به همکاری برای درمان دندان خود نیستند، می توان با آن ها مهربان تر و ملایم تر رفتار کرد. در این صورت هم کودکان و هم والدین به دندانپزشک، اعتماد خواهند کرد.

استفاده از تجهیزات مخصوص دندانپزشکی برای معالجه کودکان

دندانپزشکی کودکان از شاخه هایی است که در آن از وسایل و ابزارهای گوناگونی استفاده می شود. برای درمان های مختلف از ابزارهای متفاوتی استفاده می شود. استفاده از این ابزارها در مراحل معالجه، باعث ایجاد درد می شود. کودکان حساس هستند و درد بیشتری احساس می کنند. در کلینیک دندانپزشکی کودکان غرب تهران برای کاهش درد، از ژل ها و بی حسی های موضعی مخصوص کودکان استفاده می شود. برخی از ژل های بی حسی دارای طعم های میوه ای هستند و کودک راغب به استفاده از آن ها می شود. یکی از راه های کاهش استرس در کودکان، معرفی ساده ابزارها برای آن ها است.

مقاله پیشنهادی:
بلیچینگ دندان چیست
ویژگی های کلینیک دندانپزشکی کودکان غرب تهران
ویژگی های کلینیک دندانپزشکی کودکان غرب تهران

مهارت و تجربه کافی دندانپزشک کودکان

معالجه و درمان دندان کودکان به مهارت و تخصص زیادی نسبت به بزرگسالان نیاز دارد. کودکان دارای دو گروه دندان های شیری و دندان های دائمی هستند. معالجه دندان های هر گروه، با روش و تخصص خاصی انجام می شود. دندان های کودکان، ظرافت و حساسیت بالایی دارند. از این رو، کار درمانی روی این دندان ها مدت زمان زیادی می طلبد. در کلینیک دندانپزشکی غرب تهران، پزشکان با تجربه، این مدت زمان را به حداقل خود می رسانند. در این صورت کودک نیز خسته نمی شود و معالجه دندان، نتایج خوبی به همراه خواهد داشت. متخصص دندانپزشکی کودک، با انواع مشکلات دندان کودکان آشنا است و برای هر یک، از روش درمانی مفید و موثری استفاده می کند.

در دسترس بودن دندانپزشک کودکان

در برنامه غذایی روزانه بیشتر کودکان، تنقلات و شیرینیجات متنوعی وجود دارد. این گروه از مواد غذایی، آسیب های جدی و مختلفی به دندان های آن ها می رساند. این آسیب ها، دندان دردهای مزمنی به همراه دارند که کودکان را آزار می دهد. برای جلوگیری از پوسیدگی و خرابی دندان، باید سریع به دندانپزشک مراجعه شود. برای رفع مشکلات دندانی بهتر است از تخصص و تجربه های یک دندانپزشک استفاده شود. از این رو، دندانپزشک کودکان باید همیشه در دسترس کودکان و والدین باشد. در کلینیک دندانپزشکی کودکان غرب تهران، می توان به صورت منظم از خدمات تخصصی پزشکان این کلینیک بهره برد.

داشتن مشاور دندانپزشکی برای سلامتی دندان کودکان

در کلینیک دندانپزشکی کودکان غرب تهران، مشاوره های مفیدی با کودکان و والدین آن ها انجام می شود. هدف از این مشاوره ها، بالا بردن بهداشت و سلامتی دهان و دندان کودکان است. دندانپزشکان با راه کارهای خود می توانند کودکان را به استفاده از مسواک تشویق کنند. نحوه درست و زمان مناسب مسواک زدن، از اطلاعات بسیار مهمی است که دندانپزشکان در اختیار کودکان و والدین آن ها می گذارند. کودکانی هستند که مسواک زدن را دوست ندارند. مشاوران دندانپزشکی کودکان، با برقراری ارتباط گرم و دوستانه به راحتی می توانند آن ها را برای این کار راغب کنند. با تعیین جایزه های کوچک برای کودکان، می توان آن ها را تشویق کرد تا مسواک بزنند.

مقاله پیشنهادی:
کاندیداهای مناسب برای لمینت دندان
ویژگی های کلینیک دندانپزشکی کودکان غرب تهران
ویژگی های کلینیک دندانپزشکی کودکان غرب تهران

خدمات ارائه شده در کلینیک دندانپزشکی کودکان غرب تهران

در این کلینیک، راه های درمانی مختلفی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان ارائه می شود. دندانپزشکان کودک با روش های تخصصی، معالجه دندان های پوسیده و خراب را انجام می دهند. در ادامه، به معرفی خدمات کلینیک دندانپزشکی کودکان غرب تهران می پردازیم.
جرمگیری دندان
به مرور زمان، رسوباتی روی دندان انباشته می شود. این رسوبات در دندان های کودکان با رنگ سیاه ظاهر می شوند. با جرمگیری دندان می توان از پوسیدگی دندان و بیماری های لثه ای جلوگیری کرد. جرمگیری دندان کودکان باید توسط دندانپزشک متخصص انجام شود.

ترمیم دندان
برای رفع پوسیدگی دندان از روش های مختلفی استفاده می شود. دندان های پوسیده با کمک مواد مخصوصی پر می شوند. با پر کردن دندان، شرایط عادی برای کودکان برمی گردد. در صورتی که ترمیم دندان ها به موقع انجام نشود، دندانپزشک ناچار به کشیدن دندان پوسیده خواهد شد.

فلوراید تراپی
فلوراید تراپی روشی است که از آن برای محکم تر شدن مینای دندان استفاده می شود. با استحکام مینای دندان، خرابی و پوسیدگی دندان، به تعویق می افتد. این روش به کمک دندانپزشک متخصص کودکان انجام می شود. در فلوراید تراپی، مواد موضعی دارای فلوراید، روی دندان ها کشیده می شود.

فیشور سیلانت
ماده ای همرنگ دندان است که شیارهای عمیق سطح جونده دندان های سالم پیش از پوسیده شدن، توسط آن پوشیده می شود. استفاده از این روش کمک موثری در پیشگیری از پوسیدگی سطوح جونده دندانها می کند. فیشورسیلنت تراپی بدون درد و بدون نیاز به تزریق ماده بی حسی می باشد و انجام آن وقت گیر نیست.

مقاله پیشنهادی:
علت بوی بد دهان

پالپ درمانی
زمانی که پوسیدگی دندان بچه ها به پالپ دندانشان می رسد، دندانپزشک متخصص اطفال بعد از بررسی های لازم اقدام به خارج کردن بخش تاج پالپ دندان جهت حذف بافت های عفونی و آلوده و ملتهب دندان می کند و بعد از انجام این کار فضای تاجی پالپ دندان را با مواد مناسبی مانند مواد کامپوزیتی پر می کند تا دندان دوباره کارایی لازم را داشته باشد، درمان پالپ دندان شیری کودکان باعث افزایش طول عمر دندان و همچنین بهبود عملکرد دندان های بچه ها می شود.

ترمیم همرنگ دندان
دندانپزشک از مواد دندانپزشکی همرنگ دندان مانند رزین، برای پرکردن و ترمیم دندان ها استفاده میکند. در چنین مواردی رنگ پرکردگی دندان دقیقا با رنگ دندان فرزندتان انطباق داده شده و بعد بر روی قسمت شکسته شده دندان چسبانیده می شود. سپس دندانپزشک رزین روی دندان را شکل داده و محکم کرده و سپس سطح دندان را صاف و صیقلی کرده و دندان کودک ترمیم شده و مانند قبل می شود. این روش در کلینیک دندانپزشکی کودکان غرب تهران انجام می شود.

بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان غرب تهران

در صورتی که به دنبال یک کلینیک دندانپزشکی خوب هستید می توانید به کلینیک دندانپزشکی دکتر نسیم بروفه مراجعه کنید. توجه داشته باشید مراجعه به افراد غیرمتخصص منجر به آسیب و پیامدهای زیان بار برای دندان های کودکان و تلف شدن وقت و هزینه خواهد شد. ترمیم و زیبایی دندان های کودکان نیاز به دانش تخصصی و مهارت و تجربه بالای دندانپزشک متخصص دارد. شما می‌ توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی با خیال آسوده از تمام خدمات زیبایی و ترمیمی کودکان بهره‌ مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *